yerli araba fakirin sitesi oyun hilesi otomobil sitesi teknoloji sitesi magazin sitesi alexa hileleri ilksite zengin sitesi birincisite aksaray sondakika bilecik sondakika bolu sondakika artvin sondakika edirne sondakika hatay sondakika izmir sondakika kilis sondakika konya sondakika mersin sondakika ankara hastabakıcı kocaeli sondakika mugla sondakika rize sondakika yalova sondakika karabuk haberleri diyarbakir haberleri hakkari haberleri afyon haberleri duzce sondakika mardin haberleri ankara sondakika burdur haberleri kuşadası escort sakarya haberleri tokat haberleri trabzon haberleri kayseri sondakika adana haberleri antalya sondakika samsun haberleri amasya haberleri aydin haberleri ordu haberleri denizli haberleri mani sasondakika bursa haberleri webgelişim teknokentim teknolojiyi olaypara script indir warez script indir warez tema indir warez script tema indir warez theme indir ücretsiz warez theme indir ücretsiz script indir arayüzweb gaziantep haberleri gaziantep haber merkezi deneme testi
a
istanbul organizasyon evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep evden eve taşımacılık, evden eve nakliyat, gaziantep asansörlü taşıma, gaziantep evden eve taşımacılık, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep organizasyon, gaziantep palyaço,

Gaziantep Aile Akademisi Ticaret ve Aile Bakanları’nın İştirakiyle Açıldı

Gaziantep Aile Akademisi, Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş‘ın iştirakiyle açıldı. Bakan Göktaş, ailenin korunması için medyaya kıymetli misyonlar düştüğünü ve Aile Şurası’nda ailenin korunmasına yönelik kıymetli kararlar aldıklarını söyledi.

Bir dizi ziyaret ve program için Gaziantep‘te bulunan Ticaret Bakanı Ömer Bolat ile Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Gaziantep Aile Akademisi’nin açılış merasimine katıldı. Açılış programında Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş ile Ticaret Bakanı Ömer Bolat değerli açıklamalarda bulundu.

“Aile akademisi aile kurumunun korunması için büyük değer taşıyor”

“Böyle bir akademiyi Gaziantep’e kazandıranlara teşekkür etmek gerekir”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen Aile Akademisi ile ilgili bilgi veren Aile ve Toplumsal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, “Bugün Gaziantep Büyükşehir Belediyesi öncülüğünde, kamu ve özel kuruluşlar, üniversiteler ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle güzel bir hizmetin hayata geçirilmesi için bir ortadayız. Aile kavramının gücüne, birlikte öğrenmeye ve büyümeye inanan tüm kurumlarımızı, şahısları ve sivil toplum kuruluşlarımızı kutluyor, kentimize Aile Akademisi’nin kazandırılmasındaki emeklerinden ötürü teşekkürlerimi sunuyorum” tabirlerini kullandı.

“Değişen dünya sistemi aile kavramını da olumsuz etkiliyor”

Değişen dünya sisteminin toplumun temel yapı taşı olan aileyi de olumsuz etkilediğini söyleyen Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, “Günümüz dünyasında, bilgi ve bağlantı teknolojilerinde yaşanan değişim ve dönüşümler toplumsal, kültürel ve iktisadi alanlar başta olmak üzere hayatın tüm alanlarını derinden etkilemektedir. Bu değişim ve dönüşümden hiç kuşkusuz aile kurumumuz da etkilenmektedir. Bakanlık olarak bir taraftan ailelerimizi bu gelişmelere karşı daha hazırlıklı kılmaya çalışırken, öteki taraftan da bu değişimlerin doğuracağı risklere karşı ailelerimizi daha dirençli ve şuurlu hale getirmeye çalışıyoruz” sözlerine yer verdi.

“Aile yapımızı ve toplumsal kıymetlerimizi sarsacak içeriklere karşı özellikle medyamızı daha hassas davranmaya davet ediyorum”

Günümüzde aileleri ve toplumsal pahaları sarsan durumlara karşı hassas olunması davetinde bulunan Bakan Göktaş, “Buradan bir davette bulunmak istiyorum. Makus, yakışıksız ve yanlışın süratle yayıldığı bu çağda, âlâ yanlışsız ve hoşu içinde barından aile yapımızı ve toplumsal kıymetlerimizi sarsacak içeriklere karşı özellikle medyamızı daha hassas davranmaya davet ediyorum. Cumhurbaşkanımızın tabirleriyle, aileye gerekli ehemmiyeti vermeyen hiçbir toplum ekonomik açıdan ne kadar müreffeh olursa olsun geleceğine inançla bakamaz. Bu istikametiyle aile, yapısı, bedelleri ve fonksiyonları bakımından alternatifi olmayan bir kurumdur. İşte tam da bu noktada ailelere rehberlik edecek, onlara gerekli takviyeleri sağlayacak ve aile dinamiklerini daha da sağlamlaştıracak Aile Akademisi’nin varlığını hayli değerli buluyorum. Önceliğimiz her vakit aile oldu, olmaya da devam edecek. Hanımefendi Emine Erdoğan, her vakit çağdaş dünyada ailenin korunaklı bir sığınak olduğuna, inançlı aile ortamının, güçlü ve sağlam karakterli bireylerin yetişmesine kıymetli katkılar sağladığına dikkat çeker” biçiminde konuştu.

“Aile Şurası’nda ailenin korunması için değerli kararlar aldık”

Bakanlık olarak ailenin korunmasına yönelik yapılan çalışmalarda ve Aile Şurası’nda alınan kararlarla ilgili de bilgi veren Bakan Göktaş, “Bakanlık olarak biz de aileyi muhafaza ve aile kıymetlerimize sahip çıkma anlayışı ile 2023 yılında ‘aile’ odağında bir dizi aktiflik gerçekleştirdik. Çalışmalarımızda sivil toplum, üniversiteler ve öteki tüm toplumsal taraflarla iş birliğinin değerinin farkındayız. Yürüttüğümüz tüm faaliyetlerimizi ‘ Türkiye Yüzyılında Ailemiz, İstikbalimiz’ sloganıyla Cumhurbaşkanımızın himayelerinde gerçekleştirdiğimiz sekizinci Aile Şurasıyla adeta taçlandırdık. Şurada alınan kararlar doğrultusunda hazırladığımız ‘Ailenin Güçlendirilmesi Vizyon Dokümanı ve Hareket Planını’ da yakın bir vakitte açıklayacağız. Türkiye Yüzyılı ailenin yüzyılı olacak şiarıyla da Cumhuriyetimizin ikinci asrında aile yapımızı ve özellikle gençlerimizi, çağın risklerinden korumak ve gelişimlerini desteklemek için Aile ve Gençlik Fonu’nu kurduk. Aile temelli toplumsal politikalarımızı sağlam temellere dayandırmak için Bakanlık faaliyetlerimizin daha faal yürütülmesi emeliyle Aile Enstitüsü kurulmasına dair çalışmalarımıza devam ediyoruz. Ailenin güçlendirilmesi, aile kıymetlerinin bir sonraki kuşaklara bir miras üzere devredilmesi için büyük bir uğraşla çalışmaya devam ediyoruz” kelamlarına yer verdi.

“10 bin aileye ulaştık ve yüzde 80 muvaffakiyetle ailelerin devamlılığını sağladık”

Gaziantep Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin ise aile akademisi ve aileye yönelik yapılan çalışmalar ile ilgili bilgi vererek, “Bizim medeniyetimizde aile kutsaldır, en büyük hazinedir. Biz ne ana ne de ataerkil bir toplumuz, biz aileerkil bir toplumuz. Aile denilen kurum ıstırapta sığınacağımız bir liman sevincimizi paylaşacağımız kurum. Bilim dünyası 7 yaş çok geç diyor. Ulusal şuur, gelenekler, jenerasyondan jenerasyona transfer ailede yapılıyor. Bize ilişkin bu kurumu korumak, kollamak, gelecek olan tehlikeleri bugün nasıl yöneteceğimizi anlamak ve anlatmak için buradayız. Bizim için aile çok değerlidir. Bugün yerelde bu uyum sağlandığın sonuca gidiliyor. Evvel bilim ve akılla çalışarak bütün üniversiteler bu kuruma takviye veriyor. 12 ünitesi birbirine koordine ettik. Aile Akademisi öncesi yaptığımız çalışmalarda aileler için 10 yılda 10 bin aileye ulaştık ve yüzde 80 muvaffakiyetle ailelerin devamlılığını sağladık. Herkes geldi buraya bu işte bende varım dedi. Bu model, Türkiye’ye, dünyaya özel bir model olsun ve Gaziantep Modeli kutup yıldızı olarak bütün aileleri aydınlatsın, sıkıntıları çözsün, güçlü aile yapıları oluştursun” diye konuştu.

Konuşmaların akabinde Bakan Ömer Bolat, Bakan Mahinur Özdemir Göktaş, Büyükşehir Belediye Lideri Fatma Şahin, Gaziantep Valisi Kemal Çeber ile başka protokol üyelerinin iştirakiyle kesilen kurdele ile Gaziantep Aile Akademisi’nin açılışı yapıldı. – GAZİANTEP

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Siyaset
YORUMLAR

s

En az 10 karakter gerekli

Sıradaki haber:

‘ZARARLI AKIMLARIN TAARRUZU ALTINDAYIZ’

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.